SAĞLIKLI VE KALICI ZAYIFLAMA

Çok sayıda diyet yöntemi, uzmanların önerileri, kitaplar ve sınırsız bilgiye rağmen aşırı kilo; gün geçtikçe büyüyen bir sağlık problemi olmaya devam ediyor. Daha önce denediğiniz diyetlerde verdiğiniz kiloları birkaç sene içinde geri aldınız mı? Yapılan çalışmalar diyetlerle verilen kiloların sonraki 3 yılda geri kazanıldığını gösteriyor. Sağlıklı beslenme ile ilgili çok şey bilmenize rağmen hayatınıza uygulamada yaşadığınız sıkıntılar; şimdiye dek uyguladığınız diyetlerin kısıtlayıcılığından veya yaşamınızı zorlaştırmasından kaynaklanıyor. Oysa beslenme, pazartesi başlayıp cuma bitireceğiniz diyetlere indiremeyeceğimiz kadar hayatımızın bir parçası. Size uyum sağlamayan, sizin ona uyum sağlamak zorunda kaldığınız klasik diyet programları; sürekli kilo alıp verdiğiniz kısır bir diyet döngüsüne neden olmakta. Bu döngünün kırılması ise ancak davranış ve alışkanlık değişiklerine odaklanan, psikolojik destekli bir program ile mümkün.

Kliniğimizde Psikolog Diyetisyen Hatice Kübra Işıldar eşliğinde, beslenmenizdeki doğruları sürdürmeniz ve yanlışları fark edip yerine sağlıklı alışkanlıklar koymanız için beslenme eğitimini ve davranış değişikliklerinizi hedefleyen bir program uygulanmaktadır. Inbody 120 vücut analiz cihazı ile vücut analiziniz haftalık takip edilerek, yaşam tarzınıza uygun sağlıklı alışkanlıklar geliştirmeniz ve kilo kaybetmeniz sağlanmaktadır. Alışkın olduğunuz diyetlerdeki gibi yasakların ve kuralların olmadığı, size ve yaşam tarzınıza uygun bir beslenme danışmanlığı ile sağlıklı kilo kaybedeceğiniz ve kilonuzu korumayı öğreneceğiniz bir program ile çalışılmaktadır. Yemenizi etkileyen psikolojik faktörler değerlendirilerek, gerek görüldüğünde psikoterapi ile zayıflama programı da uygulanmaktadır.

RANDEVU ALMAK İSTİYORUM

Medaim Yanık tıp doktoru ve psikiyatrist. Ceren Acartürk, Feyzullah Gürdaş, Hümeyra Ergül, Kadriye Slocum İnce, H. Sevde Eskici, Taliye Akyıldız ve Hatice Kübra Işıldar ise psikologlarımız.

Error: Contact form not found.