MARATON TERAPİ

Maraton Terapi dünyanın birçok yerinde çeşitli terapi yöntemlerinde kullanılan, araştırmalara dayalı etkili bir yaklaşımdır. Medaim Yanık Kliniği olarak Maraton Terapi yaklaşımını Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu tedavisinde, Çift Terapisinde ve Obsesif Kompulsif Bozukluğun tedavisinde kullanmaktayız. Maraton terapi geleneksel terapiden farklıdır. Geleneksel yönteme göre daha hızlı ve kısa sürede tedavinin önemli kısmını veya tamamını bitirmek mümkün olabilmektedir.
Geleneksel terapide kişi haftada bir gün 1 seans terapiye gelirken Maraton terapide oturumlar 2 seanstır ve ardışık günlerde yapılır. Toplamda gelinecek gün sayısını terapistin önerisiyle danışanın kendisi belirler.

Maraton terapinin ardından, geleneksel yönteme geçip haftada bir seanslar sürdürülür. Eğer coğrafi uzaklık nedeniyle maraton terapi tercih edildiyse haftalık seanslar online olarak yapılır.

Terapist uygun gördüğünde seans tarihlerinin aralarını açarak , takibi sürdürür. İyilik hali çok uzun süre görülse dahi terapi tamamen sonlandırılmaz.

Maraton Terapiden kimler faydalanabilir?

  • Hızlıca tedavi olmak isteyip odaklanmayı seçenler
  • Coğrafi uzaklığı olan, yurtdışından ya da şehirdışından gelenler

Maraton terapinin avantajları neler?

  • Problemin, daha hızlı anlaşılması
  • Stabilizasyon; gündelik yaşam kalitesinin hızlı yükselmesi
  • İyi olmaya dair inancın hızlı oluşması ve bu durumun tedaviye katkısı

Maraton terapi günde ardışık 2 seanstan fazla yapılabilir mi?

  • Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu tedavisi yoğun bir zihin aktivitesidir. Ardışık 2 seanstan fazla yapılması yorucu olacağından maksimum bir günde 2 seans yapılabilir.
  • Çift terapisinde günde 8 ardışık seansa kadar yapılabilir.

RANDEVU ALMAK İSTİYORUM

Medaim Yanık tıp doktoru ve psikiyatrist. Ceren Acartürk, Feyzullah Gürdaş, Hümeyra Ergül, Kadriye Slocum İnce, H. Sevde Eskici, Taliye Akyıldız ve Hatice Kübra Işıldar ise psikologlarımız.

Error: Contact form not found.