ONLİNE TERAPİ NEDİR?

İnternet üzerinden online görüşme ile yapılan psikoterapi son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan bir psikoterapi şeklidir. İl dışında ya da yurt dışında ikamet eden kişilerin ihtiyaçları olan hizmete erişebilmelerini mümkün kılar. Ayrıca fiziksel veya başka bir engelden dolayı uzmanın bulunduğu ofise/mekana gelemeyecek durumda olan kişilerin psikoterapi hizmeti alabilmelerini sağlar.

Öncelikle hızlı bir internet bağlantısına ihtiyaç duyulmaktadır. Bilgisayar ya da tabletinize Skype programını indirip bir hesap açmanız ve bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Görüşmeler aynı yüz yüze görüşmelerde olduğu gibi 50 dakika süreceğinden bu süre zarfında rahatsız edilmeyeceğiniz, mahremiyet ve sessizliğin korunacağı, kendinizi rahat hissedeceğiniz bir odada olmanız gerekecektir. Uzmanlarımız da görüşme esnasında kendi terapi yaptıkları odalarında olacaklardır. Yüz yüze terapilerde geçerli olan tüm etik kurallar online terapi içinde geçerlidir.

Ağır psikiyatrik bozukluk durumlarında

Kriz durumlarında: Kendine veya bir başkasına zarar verme düşüncelerinin bulunması

Velisinin izni ve bilgisi haricinde 18 yaşından küçük danışanlarda

Her bir seans 50 dakika sürer. Terapinin ne kadar süreceği genellikle ilk iki seansın sonunda belirlenmiş olur. Toplam süre sorundan soruna ve kişinin ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilir. Seans sıklığının ise haftada bir olması (ihtiyaç dâhilinde haftada ikiye de çıkabilir) tavsiye edilir. Sürecin sonuna doğru seans sıklıkları azalır (15 günde bir ya da üç haftada bir).

Online terapilerle yüz yüze psikoterapiler arasında ücret politikası bakımından bir fark yoktur. Size gönderilen banka hesap numaramız üzerinden görüşmenin sonrasında ödeme yapabilirsiniz.

Online görüşme için öncelikle randevu almak istediğiniz uzmanımızla iletişime geçmelisiniz.. Telefonla ya da e-posta üzerinden şikayetlerinizden bahsedip durumunuzun online görüşme için uygun olup olmadığının belirlenmesi gerekir. Uzmanlarımızla iletişime geçme konusunda asistanlarımız size yardımcı olacaklardır.

RANDEVU ALMAK İSTİYORUM

Medaim Yanık tıp doktoru ve psikiyatrist. Ceren Acartürk, Feyzullah Gürdaş, Hümeyra Ergül, Kadriye Slocum İnce, H. Sevde Eskici, Taliye Akyıldız ve Hatice Kübra Işıldar ise psikologlarımız.

Error: Contact form not found.