SAĞLIKLI KİLO ALMA

Kilo almak her ne kadar kolay gibi görünse de çoğunlukla kilo vermekten daha zor bir süreçtir. Kilo alamamanın pek çok sebebi olabilir. Kişinin ihtiyacı olan enerjiyi yeterince alamaması, aşırı enerji harcanması, vitamin mineral eksiklikleri, hormonal bozukluklar, mide ve bağırsak problemleri kilo alamamaya neden olabilmektedir. Tedavideki öncelik, kilo almaya engel olan sebebi ortaya çıkarmaktır.

Çok düşük kiloda olmak; halsizlik, yorgunluk, unutkanlık, depresyon, kansızlık ve dikkat eksikliği gibi istenmeyen olumsuzluklar yaratabilir. Çocukluk ve  ergenlik döneminde yaşanacak zayıflık ise büyüme ve gelişmeyi olumsuz etkiler.

Kilo almada yaşanan problemler için kişinin yiyeceklerle olan ilişkisini normalleştirmek, bedenin fiziksel ihtiyaçlarını farketmesini ve bu ihtiyaçları yerine koyması için gerekli motivasyonu sağlamak gerekmektedir. Kliniğimizde kişiye özel hazırlanan beslenme eğitimi ve beslenme planı ile sağlıklı kilo alma programı uygulanmaktadır.

RANDEVU ALMAK İSTİYORUM

Medaim Yanık tıp doktoru ve psikiyatrist. Ceren Acartürk, Feyzullah Gürdaş, Hümeyra Ergül, Kadriye Slocum İnce, H. Sevde Eskici, Taliye Akyıldız ve Hatice Kübra Işıldar ise psikologlarımız.

Error: Contact form not found.