sevde eskici
Uzman Psikolog

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümünü tam burslu olarak okudum ve yüksek şeref belgesi ile mezun oldum.İstanbul Şehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamladım.

Psk. Sevde Eskici

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümünü tam burslu olarak okudum ve yüksek şeref belgesi ile mezun oldum.

İstanbul Şehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamladım.

Çözüm Odaklı Terapi eğitimini tamamladım ve şu anda Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi süpervizyon aşamasındayım. Prof. Dr. Medaim Yanık’tan dissosiyatif kimlik bozukluğu üzerine süpervizyon almaktayım ve aynı zamanda MMPI testi uygulayıcısıyım.

İstanbul Şehir Üniversitesi’ndeki eğitimim sırasında Travma Psikolojisi dersinin asistanlığını yürüttüm. Bununla beraber Yrd. Doç. Dr. Ceren Acartürk’ün kadınlarla ve mültecilerle yürüttüğü çalışmalarında araştırma ve proje asistanı olarak görev aldım. Lisans eğitiminin son yılında tamamlanan ve yayın aşamasında olan “Beliefs About Sleep Paralysis in Turkey: Karabasan Attack” adlı makalenin yazarlarından biri oldum.

Alan stajlarımı, Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaptım. Bu sırada çeşitli rahatsızlıklara sahip danışanları gözlemleme ve hastane bünyesindeki konsültasyon toplantılarına katılma şansı buldum. Ayrıca bir süre İletişim Yayınları’nda editör asistanı olarak staj yaptım.

Mezuniyetimin ardından Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde psikolog ve proje asistanı olarak çalıştım. Bu süreçte çeşitli araştırma ve projelerde aktif rol aldım; fibromiyalji araştırmasının kontrol grubu danışanlarıyla psikososyal destek görüşmeleri yürüttüm, katılımcılara psikoeğitim verdim.

İleri düzeyde İngilizce bilmekteyim, lisans hayatım boyunca çevirmenlik yaptım; birkaç terapi manuelinin Türkçe’ye adapte edilmesi sürecinde çeviri, düzenleme ve uyarlama aşamalarında görev aldım.

Psikolojik travma, çocuk istismarı, grup psikoterapisi ve genogram konusunda çeşitli çalıştaylar ve eğitimlere katıldım.

Çalışma Alanlarım;

  • Psikolojik Travma
  • Cinsiyet Temelli Şiddet
  • Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB)
  • Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu
  • Anksiyete bozuklukları
  • Depresyon
  • Kültürel Psikoloji
  • Göç Çalışmaları

Randevu Almak İstiyorum