Uzman Klinik Psikolog

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tam burslu olarak okudum ve onur derecesiyle mezun oldum. İbn Haldun Üniversitesi Klinik Psikoloji Bütünleşik Doktora programını akademik başarı bursu ile kazandım.

Uzm. Psk. Enes Kaban

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tam burslu olarak okudum ve onur derecesiyle mezun oldum.

Koç Üniversitesi’nde 2015-2017 yılları arasında araştırma ve ders asistanlığı yaptım. Bu dönemde gelişim psikolojisi alanında doktora seviyesinde dersler aldım.

2020 yılında İbn Haldun Üniversitesi Klinik Psikoloji Bütünleşik Doktora programını akademik başarı bursu ile kazandım ve eğitimime devam etmekteyim.

Gottman Çift Terapisi eğitimimini başarı ile tamamladım, üçüncü düzey eğitim ve süpervizyon aşamasıyla eğitimlerime devam etmekteyim.

Prof. Dr. Medaim Yanık eğitmenliğinde Çift Terapisi ve Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu Tanı ve Tedavisi eğitimimi tamamladım.

Prof. Dr. Hakan Türkçapar eğitmenliğinde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimimi ve Doç. Dr. Vahdet Görmez’den Çocuk ve Ergenler için Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini aldım.

Dr. Hooman Keshavarzi eğitmenliğinde Geleneksel İslam’la Entegre Edilmiş Psikoterapi (Traditional Islamically Integrated Psychotherapy) eğitimimi tamamladım, eğitimime süpervizyon aşamasıyla devam etmekteyim.

Medical University of South Carolina’nın vermiş olduğu Travma Odaklı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimimi tamamlamaktayım.

Lisans stajımı İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladım. 2017 ile 2020 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fatih Psikoterapi Merkezi’nde çocuk ve ergen psikoloğu olarak çalıştım. 2020 yılından beri Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’nda psikolog olarak çalışmaktayım. Halihazırda İbn Haldun Üniversitesi Psikoterapi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde klinik eğitimlerime devam etmekteyim.

Lisans ve lisansüstü eğitimlerim esnasında ulusal ve uluslararası birçok kongre ve konferansta sunum ve poster sunumları yaptım. İleri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilmekteyim. Lisans eğitimim döneminde Prof. Dr. Medaim Yanık ve Dr. Mehmet Dinç süpervizyonunda yaşam koçluğu yaptım.

Evli ve bir çocuk babasıyım.

Çalışma Alanlarım;

  • Evlilik Terapisi, Evlilik Öncesi Danışmanlığı
  • Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu
  • Obsesif Kompulsif Bozukluk / Dini Obsesyon ve Kompulsiyonlar
  • Ergenlik Sorunları ve Ergen Aile Çatışması
  • Sosyal Kaygı Bozukluğu
  • Performans ve Sınav Kaygısı
  • Kaygı Bozuklukları
  • Depresyon
  • Travma Sonrası Stres Bozukluğu