Uzman Psikolog

1975 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü birincilikle tamamladı ve sonrasında Marmara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı.

Uzm. Psk. Danışman Pınar Koç Yıldırım

1975 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü birincilikle tamamladı ve sonrasında Marmara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı.  “Ergenlerde psikolojik dayanıklılık ve benlik kurgusu arasındaki ilişki” konulu tezi ile uzman oldu.

Aile ve Çift Terapisi eğitimlerini Dr. Murat Dokur’dan (EFTA onaylı) ve Dr. Psikolog Emre Konuk ile Dr. Psikolog Nevin Eracar Başar’dan almıştır. Yaklaşık altı yıl süren bu eğitimlerle mesleki bilgi ve birikimini zenginleştirmiştir. Bu eğitimler sadece çiftlerle değil, çocuk ve ergenlerle yürüttüğü çalışmalarda da ilişki merkezli bir bakış açısı geliştirmesinde etkili oldu.  Uzun süreli çalışmalarından biri de “Psikodinamik Psikoterapi” eğitimidir. Bunlara ek olarak çocuklarla terapi, oyun terapisi,   terapide sanatın kullanımı, yetişkin ve çocuk travmasında sanat terapisi ve kısa bilişsel müdahaleler eğitimlerini de almıştır.

Yirmi yıllık meslek hayatında terapi çalışmalarının yanı sıra seminerler, eğitimler ve mesleki yazılarla alana katkı sunmuştur. Çalışmalarında ilişki merkezli ve çözüm odaklı bir yaklaşım benimsemektedir.

Rorschach, CAT (Çocuklar İçin Algı Testi), TAT (Tematik Algı Testi) ve Wechsler Çocuklar İçin Zekâ Ölçeği (WISC-R) uyguladığı testler arasındadır.

Aile Eğitim Danışmanlığı Bülteni’yle başlayan yazı serüveni bu yazıların kitaba dönüştürülmesi ile devam etmiştir. “Üçgen Yazılar: Anne, Baba, Çocuk”, “Kara Tahtayı Aşmak”, “Rehber Kitaplar Serisi 1 ve 2” olmak üzere ortak yazarlı dört kitabı ve çeşitli dergilerde yayınlanmış yazıları bulunmaktadır. TRT Çocuk Dergisi’nde, Uçan Balon Kitapları’nda ve Siyer Çocuk Yayınları tarafından hazırlanan Sevgili Peygamberim serisinde akademik danışmanlık yapmıştır.

Evli ve iki çocuk annesidir.

Çalışma Alanları: Aile ve Çift (Eş) Terapisi, Çocuk Terapisi, Ergen Terapisi

Randevu Almak İstiyorum