sevde eskici
Uzman Psikolog

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde tam burslu olarak okumuş ve yüksek şeref belgesi ile mezun olmuştur. Halen İstanbul Şehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına devam etmektedir, tez aşamasındadır.

Psk. Sevde Eskici

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde tam burslu olarak okumuş ve yüksek şeref belgesi ile mezun olmuştur. Halen İstanbul Şehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına devam etmektedir, tez aşamasındadır. Çözüm Odaklı Terapi eğitimini tamamlamıştır, şu anda Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi süpervizyon aşamasındadır. Aynı zamanda Prof. Dr. Medaim Yanık’tan dissosiyatif kimlik bozukluğu üzerine süpervizyon almaktadır. MMPI testi uygulayıcısıdır.

İstanbul Şehir Üniversitesi’ndeki eğitimi sırasında Travma Psikolojisi dersinin asistanlığını yürütmüştür. Bununla beraber Yrd. Doç. Dr. Ceren Acartürk’ün kadınlarla ve mültecilerle yürüttüğü çalışmalarında araştırma ve proje asistanı olarak görev almıştır. Lisans eğitiminin son yılında tamamlanan ve yayın aşamasında olan “Beliefs About Sleep Paralysis in Turkey: Karabasan Attack” adlı makalenin yazarlarından biridir.

Alan stajlarını, Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapmıştır. Bu sırada çeşitli rahatsızlıklara sahip danışanları gözlemleme ve hastane bünyesindeki konsültasyon toplantılarına katılma şansı bulmuştur. Ayrıca, bir süre İletişim Yayınları’nda editör asistanı olarak staj yapmıştır.

Mezuniyetinin ardından Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde psikolog ve proje asistanı olarak çalışmıştır. Bu süreçte çeşitli araştırma ve projelerde aktif rol almış; fibromiyalji araştırmasının kontrol grubu danışanlarıyla psikososyal destek görüşmeleri yürütmüş, katılımcılara psikoeğitim vermiştir.

İleri düzeyde İngilizce bilmektedir, lisans hayatı boyunca çevirmenlik yapmış; birkaç terapi manuelinin Türkçe’ye adapte edilmesi sürecinde çeviri, düzenleme ve uyarlama aşamalarında görev almıştır.

Psikolojik travma, çocuk istismarı, grup psikoterapisi ve genogram konusunda çeşitli çalıştaylar ve eğitimlere katılmıştır. İlgi alanları; psikolojik travma, cinsiyet temelli şiddet, travma sonrası stres bozukluğu (TSSB), dissosiyatif kimlik bozukluğu, anksiyete bozuklukları, depresyon, kültürel psikoloji ve göç çalışmalarıdır.

Randevu Almak İstiyorum