psikolog feyzullah gürdaş
Uzman Psikolog

Uzm. Psk. Feyzullah Gürdaş lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansını Okan Üniversitesi’nde Sağlık Odaklı Klinik Psikoloji üzerine yapmıştır.

Uzm. Psk. Feyzullah Gürdaş

Uzm. Psk. Feyzullah Gürdaş lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansını Okan Üniversitesi’nde Sağlık Odaklı Klinik Psikoloji üzerine yapmıştır. Yüksek lisans bitirme projesinde obezitenin psikososyal tedavi modelleri ve etkinliğini çalışmıştır. Lisans eğitimini tamamladığı 2007-2015 yılları arasında belediyelerin sosyal hizmet birimlerinde engelli ve ailelerine yönelik psikolojik destek, bilgilendirme, yönlendirme ve seminer hizmetlerini yürütmüştür. Halen Prof. Dr. Medaim Yanık’ın sahibi olduğu psikiyatri ve psikoterapi merkezinde tam zamanlı olarak psikoterapi alanında çalışmalarına devam etmektedir.

Eğitimleri sırasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Gündüz hastanesinde staj yapmış, burada şizofrenisi olan bireylerle yürütülen çalışmalara bizzat katılmış ve tecrübelerini belediyelerdeki toplum temelli rehabilitasyon projelerine aktarmıştır. Meslek hayatı boyunca terapi eğitimlerine devam etmiştir. The European Association for Behavioral and Cognitive Therapies (EABCT)’den onaylı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (yaklaşık 400 saat), Gottman Çift Terapisi I. Düzey eğitimi ve Gestalt Terapi eğitimi bunlar arasında en önemlilerindendir.

Çift terapilerinde Gottman çift terapisi yönelimli, bireysel terapilerde ise Bilişsel Davranışçı Terapi yönelimli çalışmaktadır. Obezitenin bilişsel davranışçı tedavisi (psikoterapi ile zayıflama), dissosiyatif kimlik bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, sosyal fobi, performans kaygısı, yaygın kaygı, öz güven eksikliği, yetersizlik duyguları, sosyal beceri eksikliği, atılganlık sorunları, stresle başa çıkma, depresyon, öfke kontrolü gibi konular özel ilgi alanına girmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Feyzullah Gürdaş, Kognitif ve Davranış Terapileri derneği ve Dünya Şizofreni Derneği üyesidir.

Yazılarını takip etmek için blog sayfamızı inceleyebilirsiniz…

Randevu Almak İstiyorum