Nedir? : 

Doğru Eş Seçimi Eğitim Programı; öncelikle kendinizi tanımanızı, eş bulma ve evlilik konusunda bilgi ve anlamanızı arttırmayı amaçlıyor.

Ayrıca programımız, muhtemel eş adayını nasıl tanıyacağınız ve birbirinize uygun olup olmadığınızı değerlendirebileceğiniz bir çerçeve sunuyor.

Programımızın diğer bir hedefi de, evliliğe giden süreçte ve evlilik sonrasında da eşinizle ilişkilerinizin daha iyi olmasına katkı sağlamaktır.

Programın içeriği nasıl?

Sadece bilgi aktarmayacağız. Aynı zamanda beceri geliştirmeye çalışacağız.

Program beş bölümden oluşuyor.

İlk bölüm, eş seçmenin önemi ve anlamı üzerine olacak.

İkinci bölümde, beş unsur yaklaşımını öğreteceğiz.

Beş unsur şunları içeriyor: Güzellik, matematiksel (IQ) ve duygusal zeka, kişilik, sosyal kimlik ve evlilik felsefesi.

Beş unsuru hem sizin için hem de eş adayı için denklik, benzerlik, kötü olanı ayırt etme ve farkındalık kriterleri ile nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Üçüncü bölümde; eş bulmanın farklı yöntemlerini ve her bir yöntemin avantaj ve dezavantajlarını ele alacağız.

Dördüncü bölümde ise; eş arayışında uygun zamanı konuşacağız. Bu bölüm sonunda size uygun evlenme zamanını belirleme becerisi kazanabilirsiniz.

Beşinci bölümde ise; evlilik kararı üzerine çalışacağız. Aşk ve akılcı analiz arasında denge modelini kullanmayı öğreneceksiniz.

Programın akışı nasıl olacak?

Programımız, tüm gün sürecek. Sabah 10.00 ‘da başlayıp, akşam 16.00’da bitecek.

Programa kimler katılabilir?

Programımız bekar hanımlar, erkekler ve evlilik yaşında çocukları olan anne babalar için tasarlanmıştır. Evli kişiler için “evliliği güçlendirme” başlıklı ayrı bir programımız vardır.

Program içeriğinin farklı vurguları nedeniyle hanımlar ve erkeklere ayrı program uygulanacaktır. Dolayısıyla hanımların ve erkeklerin programları ayrı günlerde olacaktır.

Kendi çocuklarının evlilik sürecine rehberlik etmek için programa katılacak anne babalar grubunda eşler beraber katılabilirler.

Programın yürütücüsü

Program Prof. Dr. Medaim Yanık tarafından oluşturulmuştur. Eğitimler bizatihi Prof. Dr. Medaim Yanık tarafından verilecektir.

Prof. Dr. Medaim Yanık kimdir? :

Prof. Dr. Medaim Yanık uzun süredir eş terapileri ile ilgilenmektedir. Klinik tecrübesinin yanı sıra üniversitede eş ilişkileri dersi vererek akademik anlamda da alanda derinleşme fırsatı yakalamıştır. Mutlu evliliklerin 7 özelliği eğitimini de üniversitede öğrencileri ile birlikte yaptığı araştırmanın sonuçlarından faydalanarak geliştirmiştir.

Eğitim ile aynı ismi taşıyan kitap Mayıs 2017’de kitapçılardaki yerini almıştır. “Dest-i İzdivaç – Kim Kiminle Evlenirse Mutlu Olur” başlıklı daha önceki kitabı ise doğru eş seçimine dair rehber niteliğinde bir eserdir. Akademik ve klinik çalışmalarının yanında, STAR gazetesindeki köşesinde, haftada iki gün, eş ilişkilerine dair yazılarına devam etmektedir.

Prof. Dr. Medaim Yanık 23 yıllık evli ve üç çocuk babasıdır.